8 тисяч допомоги: за перший день подати заяви змогли 33 тисячі українців. Водночас у поліції попереджають про шахраїв

За першу добу реєстрації заяв на державному порталі «Дія» для отримання 8 тисяч гривень матеріальної допомоги у зв'язку з карантином успішно подати їх змогли понад 33 тисячі людей. Водночас у кіберполіції попереджають про шахраїв, які створюють фейкові ресурси нібито для отримання держдопомоги та виманюють гроші й персональні дані.

Про це повідомили у Мінцифри.

Там розповіли, що після запуску послуги 14 грудня сотні тисяч користувачів одночасно почали намагатися подати заяву.

«Зараз маємо понад 1000 запитів в секунду. Це вплинуло на стабільність роботи застосунку і порталу "Дія"», — кажуть у Мінцифри.

Там додають: якщо у вас не виходить подати заяву, зробіть це пізніше. Також переконують, що команда Мінцифри зараз працює над оптимізацією роботи з великим навантаженням.

«Якщо ви вже подали одну заяву, не намагайтесь надсилати одразу ще одну. Про всі статуси вашої заяви ви можете дізнатися у вашому кабінеті громадянина на порталі "Дія" або через push-сповіщення у застосунку. Інформація про зарахування коштів надійде від вашого банку», — рекомендує керівник проєкту "Дія" Мстислав Банік.

Обережно, шахраї

Як і в Мінцифри, так і в Кіберполіції попереджають про шахраїв, які намагаються нажитися на тлі попиту на отримання допомоги. Правоохоронці розповідають, що зловмисники в інтернеті виманюють гроші під виглядом надання державної компенсації. З початку грудня 2020 року до кіберполіції надійшло вже близько 100 звернень потерпілих від таких схем.

Правоохоронці зазначають, що зазвичай правопорушники розміщують відео, де президент розповідає про виплати матеріальної допомоги підприємцям у розмірі 8 тисяч гривень. В описі до відео шахраї розміщують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання виплати. Водночас автори відео стверджують, що таку матеріальну допомогу може отримати кожен.

На сторінці за посиланням людям пропонують ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей. Однак далі шахраї просять сплатити послуги юриста за оформлення заяви, отримання електронного підпису, проходження ідентифікації тощо. Здебільшого для цього використовують вбудований чат-бот.

У поліції наголошують, що після виконання таких дій громадяни не лише переказують гроші за вигадані послуги, але й передають персональні дані аферистам.

Кіберполіція закликає громадян бути пильними та радить:

  • отримувати інформацію, особливо щодо фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
  • не переходити за сумнівними посиланнями;
  • не повідомляти конфіденційну інформацію стороннім;
  • якщо ж особисту (персональну) інформацію розголошено, звернутися до банку та заблокувати картку;
  • у разі підозри шахрайських дій — негайно повідомляти правоохоронні органи.