87% українців проти будь-яких територіальних поступок росії — опитування

Для 87% українців неприпустимі будь—які територіальні поступки росії. Лише 9% вважають, що для досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводили 14-22 лютого.

Соціологи запитували українців про готовність до територіальних поступок заради миру у травні, липні, вересні, грудні 2022-го та в лютому 2023 року.

У грудні 85% респондентів вважали неприпустимими територіальні поступки росії. Однак у КМІС зазначають, що різниця з поточним показником перебуває в межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося.

Крім того, в усіх регіонах України абсолютна більшість жителів проти територіальних поступок. Наприклад, у східних регіонах проти поступок 82% опитаних, а готові на них — 13%, у південних регіонах проти — 86%, а за — 9%.

Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький каже, що результати опитування свідчать про готовність українців продовжувати боротьбу.

«Як можна бачити, українці й під кінець непростої зими зберігають згуртованість і бажання опиратися далі жорстокому агресорові. Наразі будь-який план, де українцям буде "продаватися мир в обмін території", приречений на провал і несприйняття суспільством», — зазначив Грушецький.

Про дослідження

Його проводили серед дорослого населення України в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Упродовж 14-22 лютого опитали 2002 респондентів методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних номерів.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.

За умов війни додається певне систематичне відхилення. Зокрема, якщо ще в травні серед усіх опитаних респондентів 2,5-4% проживали на окупованих після 24 лютого територіях, то зараз через вимкнення окупантами телефонного зв’язку вдалося опитати лише двох респондентів (з 2002), які наразі проживають в окупованих населених пунктах. Важливо зазначити, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, при цьому загальні тенденції були досить подібні. Тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів.