Генеральний директор Укроборонпрому Айварас Абромавічус звільнив директора державного підприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» Олексія Бабича.

Про це йдеться у повідомленні на сайті концерну.

Підставою для звільнення стало системне невиконання контрактів з Міністерством оборони України, що призвело до занепаду провідного підприємства бронетанкового дивізіону Укроборонпрому. На заводі виникли борги по зарплатах, введено дводенний робочий тиждень, корпуси не опалюються.

Своєю чергою, радник Абромавічуса ексдепутат Мустафа Найєм зазначив, що за Бабича ХКБМ ім. Морозова зірвало контракт на постачання 45 БТР 4Е.

«Через три роки армія не отримала жодної машини — контракт практично був зірваний, заводу виставлені штрафи на 82 млн грн, а в разі повного провалу постачання підприємство чекає понад 350 млн виплат за державними гарантіями», — написав Найєм.

Він також висловив сподівання, що до кінця року завод поставить Генштабу 12 машин. «Сім із них уже готові і прийняті військовим представництвом; ще п'ять чекають доукомплектації раціями. Щодо решти 33 машин, очевидно, потрібно буде перенести терміни й умови постачання», — додав Найєм.

Замість Бабича на посаду тимчасово був призначений головний конструктор Володимир Жадан. Новий гендиректор буде обраний на конкурсній основі.

Нагадаємо, журналісти Bihus.info у своєму розслідуванні повідомили, що українська армія досі не отримала 48 бронетранспортерів БТР-4Е через те, що державний завод закупив не ту сталь, але намагається довести, що все зробив правильно.

Поділитись: