«Абсурдні описи, брехливі наративи». Адвокат Брітні Спірс пригрозив судом авторам документального серіалу про Facebook
Адвокат Метью Розенґарт, який представляє інтереси Брітні Спірс у справі про позбавлення її опікунства, надіслав попередження компанії Anonymous Content, що знімає документальний серіал про внутрішні перипетії Facebook у 2016—2021 роках.
Про це повідомляє Deadline.
У листі Розенґарта до керівниці Anonymous Content Доен Олмстенд стверджується, що основа для їхнього серіалу містить «абсурдні описи й брехливі наративи». Юрист просить компанію врахувати це під час зйомок і погрожує в разі необхідності подати позов за наклеп.
В основу серіалу «Машина судного дня» (The Doomsday Machine), що був анонсований у жовтні 2021 року, лягла книга журналісток The New York Times Шири Френкель і Сесилії Канґ «Потворна правда: таємна історія боротьби Facebook за панування».
Робота ґрунтується на численних свідченнях нинішніх і колишніх працівників компанії. У листі Розенґарта стверджується: твердження в книзі про те, що 45-ий президент США Дональд Трамп нібито уклав угоду з Facebook чи що компанія шпигує за співробітниками, — неправда.
Також юрист стверджує, що Френкель і Канґ нібито побудували книжку на «довільно обраних свідченнях, передусім від ображених людей, які були упереджені» щодо Facebook. А інтерв’ю з керівництвом компанії авторки начебто відкинули взагалі.
Anonymous Content поки не коментували листа Розенґарта. Дата виходу серіалу поки що також не відома. Компанія лише оголошувала, що одну з головних ролей зіграє Клер Фой — володарка двох «Еммі» та зірка серіалу «Корона».
«Машина судного дня» оповідатиме про період існування Facebook з 2016 року (коли компанію звинуватили в провалі боротьби з дезінформацією) та охоплює останні викриття у ЗМІ щодо непрозорості модерування контенту.
З останнього, сімнадцять видань з 22 по 25 жовтня оприлюднили низку викривальних матеріалів про Facebook на основі внутрішніх документів компанії. Їх надала ексспівробітниця Facebook Френсіс Хауґен після свідчення про, на її думку, проблеми з компанією в американському Конгресі.
Зокрема стверджується, що Facebook протягом усієї своєї діяльності віддавав пріоритет заробітку та впливу, а не безпеці користувачів, а голова компанії Марк Цукерберг знає, що соцмережа поляризує людей, але не заважає цьому.
Сам Цукерберг вважає, що видання недобросовісно критикують Facebook.
- Поділитися: