Заступник голови адміністрації президента назвав закриття EX.UA частиною боротьби з інтернет-піратством

Заступник голови адміністрації президента України Дмитро Шимків заявив, що рішення файлообмінника EX.UA припинити роботу є частиною боротьби з піратством в українському сегменті інтернету.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«У них є бізнес-модель, яка давала їм можливість заробляти кошти, поширюючи нелегальний відеоконтент, вставляючи в нього українську рекламу. Українські рекламодавці платили гроші за розміщення реклами, а правовласники контенту не отримували ніякої бенефіції від цього. Власники ресурсу отримували таким чином близько 1 мільйона доларів доходів на рік», – сказав Шимків.

Нагадаємо, 16 листопада найбільший файлообмінник в Україні EX.UA повідомив про рішення припинити свою роботу.

«EX.UA працював в правовому полі. Не всім подобалася таке трактування законодавства, але ресурс завжди поважав закони України. EX.UA дотримувався авторських прав, що постійно підтверджував швидким реагуванням на будь-які порушення на майданчику. При цьому, ресурс не схвалює ту систему розподілу і управління авторськими правами, яка склалася сьогодні», — йдеться у заяві файлообмінника.

На переконання власників ресурсу, новий закон, який знаходиться на підписанні у президента України, робить невигідним його дотримання, оскільки діятиме тільки проти тих, хто спробує йому слідувати.

«EX.UA ніколи не зійде з позицій поваги законів України, і тому ресурс прийняв рішення просто припинити свою роботу», — підсумовується у заяві.

Також про припинення роботи заявив найбільший український торрент-трекер Torrents.Net.UA.

Поділитись: