У Гонконгу в суботу, 1 липня, пройшла інавгурація нової очільниці адміністрації 59-річної Кері Лам.

У Гонконгу в суботу, 1 липня, пройшла інавгурація нової очільниці адміністрації 59-річної Кері Лам.

Про це пише Deutsche Welle.

Лам стала першою жінкою в історії, яка зайняла цю посаду.

Текст присяги Лам зачитала в присутності голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна, який приїхав до Гонконгу для участі в святкуванні 20-річчя переходу колишнього британського анклаву під юрисдикцію КНР.

Лам пообіцяла підтримувати політику «одна країна — дві системи», відстоювати верховенство закону і розвивати відносини з материковим Китаєм.

Водночас, зазначається, що інавгурація пройшла на тлі протестів: сотні демократичних активістів вийшли на мітинг проти нової глави адміністрації, сталося декілька сутичок.

Демократичних активістів не влаштовує процес виборів глави адміністрації, вони вважають, що відбувається поступовий процес поглинання Гонконгу материковим Китаєм.

Нагадаємо, у лютому колишній головний міністр адміністрації Гонконга Дональд Цанг був визнаний винним у перевищенні посадових повноважень.

Його звинувачують, зокрема, у використанні дорогої квартири в Китаї безоплатно. 72-річний Цанг став найбільш високопоставленим чиновником за всю історію Гонконга, яким були пред'явлені звинувачення в корупції.

Гонконг — особливий адміністративний район Китайської Народної Республіки, колишня британська колонія на південному сході Китаю в Південно-Китайському морі. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: