Захист екс-начальника штабу батальйону «Айдар» Валентина Лихоліта задовольнить зміна запобіжного заходу на домашній арешт.

Про це в коментарі Громадському розказав адвокат затриманого Лихоліта Андрій Мамалига.

«Ми внесли клопотання про зміну запобіжного заходу, який не пов’язаний з позбавленням волі. В тому числі, домашній арешт нас би теж влаштував», – сказав він.

Коментуючи обвинувачення прокуратури, Мамалига сказав, що більшість свідків у цій справі засекречені.

«В протоколах змінені їхні анкетні дані, вказані вигадані прізвища. Ми просили викликати їх до суду, але нам відмовили у задовільнені цього клопотання», – сказав він.

Генпрокуратура 1 червня повідомила про підозру двом добровольцям батальйону територіальної оборони «Айдар» у скоєнні ряду тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень. Зокрема, вони підозрюються в організації озброєної банди з метою нападу на окремих осіб.

В ніч на 2 липня Печерський райсуд обрав запобіжний захід одному з них — для начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліта у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів.

Прихольники «айдарівця» заблокували будівлю суду, що б не даюти вивезти з будівлі суду заарештованого. Вранці 2 липня вони перекрили вулицю Хрещатик з вимогою змінити запобіжний захід начальнику штабу «Айдар» Валентину Лихоліту.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко сказав, що не згоден з запобіжним заходом у вигляді арешту начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліта і бере цю справу на особистий контроль.

Станом на 19:00 депутат «Самопомочі» Єгор Соболєв повідомив, що для розгляду апеляції запобіжного заходу у вигляді арешту начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліту не вистачає суддів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile