Політика

Адвокат Алєксандрова закликає не враховувати відео допиту з лікарні

Політика/Адвокат Алєксандрова закликає не враховувати відео допиту з лікарні
Зберегти
Вигляд

Адвокат російського спецпризначенця Алєксандра Алєксандрова просить суд не враховувати відео допиту ГРУ-шника, зняте в лікарняній палаті після затримання.

Юрій Грабовський, який захищає інтереси затриманого сержанта ГРУ, заявив, що це відео не може бути доказом, оскільки «було записане на диск з мережі YouTube, тому слідством не встановлено, де і ким зроблено цей запис». Крім того, Грабовський вважає, що в інтонаціях голосів, що звучать за кадром, мають ноти погроз. А також, допит було здійснено в лікарняній палаті, без захисника і адвоката. Прокурор зі свого боку наголосив, що йдеться не про допит, а саме про відеодоказ, тому він має бути врахованим. 

У свою чергу другий спепризначенець Євґєній Єрофєєв знову заявив під час засідання, що давав свідчення у лікарні під тиском.

Коли на суді показали його допит у лікарні, він сказав: «На відео є елементи монтажу. Кадри склеєні, отже між ними проходить якийсь час, що відбувається тоді - невідомо. Були тортури, тиск, а потім знову поверталися і ставили свої питання».

Продовження судового розгляду призначене на 23 листопада.

Спецпризначенці Євґєній Єрофєєв і Алєксандр Алєксандров були затримані у травні цього року у Луганській області. Під час допиту в СБУ вони назвали себе чинними бійцями ГРУ Генштабу Збройних сил Росії.

У російському міністерстві оборони підтвердили, що Єрофєєв і Александров служили в армії за контрактом, однак заявили, що до моменту затримання вони звільнилися зі служби.

На цьому наполягає і захист військових: адвокати вимагають визнати їх військовополоненими і мають намір довести, що Єрофєєв та Алєксандров перебували на службі так званої «народної міліції» самопроголошеної «ЛНР». Нагадаємо, що на попередньому підготовчому засіданні їх арешт продовжили до 2 січня 2016 року.

Росіян підозрюють в організації й участі у веденні агресивної війни чи воєнного конфлікту проти України, переміщенні поза митним контролем України зброї та боєприпасів, сприянні діяльності терористичній організації та вчиненні терористичного акту, що призвело до загибелі військового та поранення бійців.

Крім того, раніше адвокати подали позов до Вищого адміністративного суду щодо визнання Алєксандрова та Єрофєєва військовополоненими.

Пов`язані новини