УКРАЇНА

Адвокати Карпюка і Клиха вказали суду у Чечні на протиріччя у даних сторони обвинувачення

УКРАЇНА/Адвокати Карпюка і Клиха вказали суду у Чечні на протиріччя у даних сторони обвинувачення
Зберегти
Вигляд

Адвокат Миколи Карпюка Докка Іцлаев закінчив виступати в дебатах сторін на процесі українців в Грозному.

Він детально зупинився на обставинах загибелі 10 солдатів російської армії, і поранень ще 15, повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Згідно з аналізом матеріалів справи, який провів Іцлаев, лише один загиблий має поранення від стрілецької зброї – калібру 7,62. Всі інші постраждали від вибухів і опіків. При цьому слідство стверджує, що Карпюк та Клих використовували саме автомати Калашникова. Крім того, жоден з потерпілих не загинув і не був поранений там, де, за даними звинувачення, в Грозному перебували українці.

Окремо адвокат зупинився на протиріччях у свідченнях основного свідка звинувачення Алєксандра Малофєєва. На думку адвоката, він взагалі не брав участі в бойових діях в Чечні, і, очевидно, ніколи там не був.

«Це боягузлива людина, як його охарактеризував дільничний, дрібний злочинець, який неодноразово був засуджений в Криму. Його вітчим показав, що Малофєєв взагалі ніколи не виїжджав з Криму. А в 2000 році, коли, як він стверджує, він воював у Чечні, він відбував покарання», – зазначив Іцлаев.

Також він висловив упевненість, що Карпюк теж ніколи в Чечні не був.

«В 1994-1995 році він доглядав за своєю хворою матір'ю. Про це розповідав його брат. А колишня дружина дала свідчення, що новорічні свята 1995 року вони разом зустрічали в колі друзів», – пояснив адвокат і звернувся до присяжних з проханням прийняти виправдати Карпюка.

Після його виступу була оголошена перерва, після якого в дебатах почала виступати адвокат Клиха Марина Дубровіна. До захисників приєднався також і адвокат Ілья Новіков, який також має намір виступити в дебатах.

Дубровіна детально проаналізувала обставини загибелі та поранень російських військовослужбовців, які брали участь в штурмі Грозного 31 грудня 1994 року.

З'ясувалося, що про 10 випадків загибелі російських військових, в яких обвинувачують українців взагалі не надані письмові докази. Адвокат заявила, що ці випадки загибелі не можуть фігурувати в звинуваченні.

«Мій підзахисний взагалі ніколи не був в Чечні. Єдиний доказ, яке представляє звинувачення, –  це свідчення Малофєєва, людини, з м'яко кажучи, сумнівною репутацією. Усі свідчення свідків говорять про одне - в новорічну ніч 1995 року він перебував вдома, з родиною. А до цього здавав сесію в університеті», – зазначила Дубровіна.

Останнім з адвокатів в дебатах взяв участь адвокат Ілля Новіков, який відразу звернувся до колегії присяжних: «Коли ви будете приймати рішення, пам'ятайте одну думку: все обвинувачення будується на свідченнях однієї людини, Малофєєва. Вам треба буде вирішити в результаті –  вірити йому чи ні. І ще пам'ятайте, захист в цій справі не відчувала ні найменшого тиску з боку керівництва республіки, на нас не давали. Ідея звинуватити Карпюка і Клиха в загибелі російських військових з'явилася не тут, не в Чечні. Це придумали сторонні люди, які в 2014 році вважали за необхідне, спираючись тільки на свідчення Малофєєва, засудити українців за те, чого вони не робили. вашими руками ці люди хочуть довести це до кінця. По дорозі до суду, на даху грозненського аеропорту, я побачив те, чим хочу поділитися. Напис: «Моя зброя –  правда. І перед нею безсила будь-яка армія». Ви знаєте, хто це сказав –  Ахмад Кадиров. Армія слідчих буде безсила перед вашою правдою. Я прошу визнати Карпюка і Клиха не винна», – сказав Новіков, додавши: «Є різниця між твердженнями «воювали українці», що правда, і «воювали Карпюк та Клих», що не так».

Українці Микола Карпюк и Станіслав Клих сказали останнє слово в російському суді у Чечні, 17 травня 2016

Раніше повідомлялося, що прокурори на дебатах використали свідчення, які Карпюк і Клих давали під тортурами

Нагадаємо, Карпюка і Клиха звинувачують в тому, що вони брали участь в бойових діях в Чечні проти федеральних військ взимку 1994-1995 років. За версією слідства, їх дії начебто призвели до загибелі і поранення кількох десятків російських військових, які брали участь в штурмі Грозного 31 грудня 1994 року.

14 березня суд у справі Карпюка і Клиха було перенесено через хворобу судді. Нагадаємо, що раніше суд Чечні продовжив запобіжний захід Карпюку та Клиху до 27 травня.

Активістка «Центру громадянських свобод» Марія Томак вважає, що Верховний суд Чеченської республіки маніпулює присяжними у розгляді справи українців Миколи Карпюка та Станіслава Клиха.

За її словами, суддя відмовив залучити близько 20 відеодоказів, на яких свідкидають покази щодо Карпюка і Клиха.

МЗС України висловлює рішучий протест у зв'язку з тиском представників міграційної служби Росії в Чечні на свідків у справі Карпюка-Клиха.

Більше про:
# суд
# рф
# Росія
Пов`язані новини