ENRU

Адвокат родичів загиблих на літаку ІЛ-76 подає позов в ГПУ проти головнокомандувача ЗСУ

F08faaa5a96369b3d
Віктор Муженко mil.gov.ua

Адвокат потерпілих рідних загиблих десантників та членів екіпажу на борту літака ІЛ-76 Віталій Погосян подає позов до Генеральної прокуратури проти головнокомандувача ЗСУ Віктора Муженка.

Адвокат вважає, що при слуханні справи у суді відносно заступника Муженка генерала Назарова він виявив ще одне порушення закону.

Тепер захисник вимагає як Муженка, так Назарова притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 426 частиною 1 — перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень.

Погосян у позивній заяві на ім'я генерального прокурора Юрія Луценка наводить цитату із допиту Віктора Муженка в суді як свідка у справі про службову недбалість його підлеглого Віктора Назарова, де командувач армії каже, що якихось документів і наказів про перебування в 2014 році в зоні АТО, чи призначення керівників АТО не було врегульовано жодними документами: «сам статус керівника Антитерористичної операції навіть на сьогоднішній день не врегульований відповідними нормативними документами».

Vitalik Pogosyan

Погосян вважає, що всі накази, що були віддані Муженком та Назаровим, котрий на момент 2014 року був заступником командувача АТО, керівником штабу АТО — були злочинні і містили в собі перевищення влади військовою особою.

Нагадаємо, генерал-майор Віктор Назаров 27 березня 2017 року був визнаний винними Петропавлівським районним судом Дніпропетровської області і засуджений до 7 років позбавлення волі за службову недбалість, а саме за те, що він, на думку суду, не зробив нічого, щоб запобігти збиттю літака ІЛ-76 в аеропорту Луганська в червні 2014 року.

На борту літака було 40 десантників та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Назаров своєї вини не визнає та подав апеляцію на рішення суду.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram