Адвокат президента-утікача Віктора Януковича Віталій Сердюк повідомив, що Європейський суд скасував санкції, накладені на експрезидента.

Про це він підтвердив у коментарі hromadske.

Зазначимо, що суд скасував старі санкції, які Рада ЄС продовжила у 2018 році, проте чинний пакет санкцій проти Януковича залишається у силі до березня 2020 року.

Прессекретар сина колишнього президента Олександра Януковича Юрій Кірасир повідомив, що відповідне рішення прийняв Європейський суд загальної юрисдикції (Люксембург).

«Європейський суд остаточно підтвердив необґрунтованість раніше висунутих обвинувачень політичних опонентів В.Ф.Януковича. Адвокати президента Януковича домагатимуться притягнення до кримінальної відповідальності всіх, хто був причетний до організації його політичного переслідування і фальсифікації справ щодо нього, та відновлення справедливості», — написав він. 

Раніше, 24 вересня, адвокат повідомив, що Янукович планує повернутись в Україну. 24 січня 2019-го Оболонський районний суд Києва заочно засудив експрезидента Віктора Януковича до 13 років в'язниці. Суд визнав Януковича винним за статтею «Державна зрада». Також суддя оголосив, що сторона обвинувачення довела, що Янукович сприяв Росії у веденні агресивної війни проти України.

Поділитись: