Світ / США

Адвокати Білого дому розглядають можливість ввести надзвичайний стан — віце-президент США

CNN
Світ/США/Адвокати Білого дому розглядають можливість ввести надзвичайний стан — віце-президент США
Зберегти
Вигляд
Адвокати Білого дому розглядають можливість оголосити в країні надзвичайний стан, щоб профінансувати безпеку кордонів. Це пов'язано з тим, що переговори й часткове припинення роботи уряду затягнулось і триває з 22 грудня.

Про це заявив віце-президент США Майк Пенс. Він пояснив, що адвокати вивчили питання щодо введення надзвичайного стану, проте адміністрація хотіла б розв'язувати проблему безпеки кордонів через Конгрес.

«Те, що я знаю, що вони розглядають цей варіант і президент думає над цим», — сказав віце-президент. 

7 січня Трамп заявив, що «без сумнівів» він мав би право оголосити надзвичайний стан, але поки планує домовитись з Конгресом. 

Зазначимо, що 3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, чому противляться демократи.

Раніше Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року. У документі не вказані 5 млрд доларів, які стали предметом суперечки.

Часткове призупинення роботи федеральних установ США почалося опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Пов`язані новини