Життя

Адвокати Сенцова і Кольченка подали клопотання про відвід суду

Життя/Адвокати Сенцова і Кольченка подали клопотання про відвід суду
Зберегти
Вигляд

Північно-Кавказький військовий окружний суд продовжує розгляд справи Сенцова-Кольченка. Сьогодні суд планує заслухати свідків захисту.

На початку засідання адвокати подали клопотання про відвід суду, оскільки вважають його заангажованим.

Захист Сенцова і Кольченка наводить слова адвоката Афанасьєва, Олександра Попкова:

«30 липня, коли той був у суді, у конвойному приміщенні до нього підійшов співробітник ФСБ і попросив відмовитися від свідчень у суді, щоб «адвокати не змогли йому задавати питання». Мовляв, із суддею була про це домовленість. У якості доказів адвокати наводять публікації про це на сайтах «Радіо Свобода» та «Медіазона».

Прокурор виступив проти відводу, бо, за його словами, публікації у ЗМІ не є достатнім приводом для відводу.

Суд вийшов до нарадчої кімнати.

У суді сьогодні присутні генконсул України в Ростові Віталій Москаленко та консул Олександр Ковтун - у зустрічі з підсудними, якої консульство добивається більш як рік, представникам України відмовляли, посилаючись на російський закон, згідно з яким кримчани Сенцов та Кольченко вважаються громадянами РФ і зустрічі з «представниками іноземних держав законом Росії не передбачені».

На початку процесу у Ростові суддя Михайлюк дозволив консулам зустріч із підсудними лише після винесення вердикту.

Нагадаємо, вчора покази в суді давали Олег Сенцов та Олександр Кольченко.

Сенцов заявив про катування під час затримання, тиск та знущання. Він як і раніше не визнає ані своєї інкримінованих йому злочинів, ані самого судового процесу. Відповідати на питання прокурора та суду він відмовився. Кольченко визнає свою участь у підпалі офісу «Партії регіонів», втім категорично не згоден із кваліфікацією злочину «тероризм».

 

 

Кольченко також згадував про фізичний тиск на нього. Обоє також заперечують будь-яке відношення до «Правого сектору».

Захист клопотав про долучення до матеріалів справи довідки від «ПС» за підписом Дмитра Яроша, що підсудні не є членами організації.

Суддя Михайлюк виніс адвокатам догану: ПС - заборонена в Росії організація і подібне клопотання, за його словами, є неповагою до суду.

Геннадія Афанасьєва, який відмовився давати в суді покази проти Сенцова й Кольченка і заявив, що попередні свідчення дані з примусу, етаповано з ростовського СІЗО у невідомому напрямку, повідомив його адвокат Олександр Попков.

Пов`язані новини