ENRU

Аеропорт «Київ» призупинив переговори з Ryanair

Голова ради директорів аеропорту «Київ» (Жуляни) Денис Костржевський заявив про призупинення переговорів з найбільшим європейським лоукостером Ryanair.

Про це він сказав в інтерв’ю «Українським новинам».

«Аеропорт «Київ» тимчасово призупинив діалог із Ryanair, тому що цінові очікування, які висловлювала авіакомпанія, абсолютно не збігаються з нашими можливостями», — заявив він.

Ryanair припускає, що аеропорт знизить аеропортовий збір у середньому на 60-80%.

Однак, за словами Костржевського, в Україні цей збір є регульованим тарифом, у який входить вартість палива, опалення, зарплата персоналу, і низка інших витратних статей, і цей збір аеропорт змушений погоджувати з профільним регулятором, Міністерством інфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

«Подумайте, як можна надати 80% чи навіть 50% знижку від цієї ціни, якщо рентабельності в ній закладено всього близько 10%. Це економічно невигідно. Відповідно, висловлені компанією Ryanair очікування в частині надання знижки на аеропортове обслуговування докорінно не збігаються з нашою економічною моделлю роботи аеропорту. Саме з цієї причини ми і призупинили переговори», — підкреслив Костржевський.

Він зазначив, що у компанії Ryanair є європейський досвід отримання таких низьких цін в аеропортах, однак при цьому в Європі є державні дотації для аеропортів, а в Україні їх немає.

Раніше повідомлялося, що Ryanair запустить рейси Київ-Лондон на два місяці раніше запланованого. 

Нагадаємо, 15 березня було оголошено, що ірландський лоукостер почне восени польоти по 4-м маршрутами з Києва до Великобританії, Нідерланди і Швецію — у аеропорти міст Лондон, Манчестер, Ейндховен і Стокгольм.

Водночас, повідомлялося, що Ryanair хоче від українських аеропортів знижку майже до нуля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про прихід Ryanair в Україну.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram