УКРАЇНА

Аеропорту «Бориспіль» не присвоять ім'я Мазепи – Мінінфраструктури

УКРАЇНА/Аеропорту «Бориспіль» не присвоять ім'я Мазепи – Мінінфраструктури
Зберегти
Вигляд

Міністерство інфраструктури не присвоїть міжнародному аеропорту «Бориспіль» ім’я українського гетьмана Івана Мазепи, оскільки проти даної ініціативи виступив трудовий колектив підприємства.

Як повідомило міністерство у відповіді на запит видання «Тиждень», перейменуванню повинні передувати процес громадянського обговорення і схвалення перейменування трудовим колективом.

«Порядок присвоєння імені фізичної особи юридичним особам, які діють на основі державної власності, регулює Закон України «Про присвоєння юридичними особами та об'єктами права власності імені (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». Відповідно до пункту 5 статті 3 цього Закону, ініціатива розширення назви державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» має пройти широке громадянське обговорення і бути схваленої трудовим колективом підприємства», – вказали в Мінінфраструктури.

В даному випадку, трудовий колектив «Борисполя» не підтримав зміну назви аеропорту, тому, незважаючи на процедуру і результати голосування по присвоєнню йому нового імені, перейменування не відбудеться.

Нагадаємо, що з 29 червня по 15 липня на сайті Мінінфраструктури тривало голосування щодо присвоєння міжнародному аеропорту «Бориспіль» імені видатної особистості. Серед варіантів були імена Ігоря Сікорського, Казимира Малевича, Олега Антонова, Павла Чубинського чи Івана Мазепи. Також була передбачена відповідь «залишити без змін».

У підсумку найбільше голосів отримав варіант імені Івана Мазепи.

Пов`язані новини