Світ

Африці загрожує продовольча криза через рослинну Еболу

14 квітня, 2018 18:10
Світ/Африці загрожує продовольча криза через рослинну Еболу
Зберегти
Вигляд
Африканським країнам загрожує продовольча криза через ураження маніоки — поширеної на континенті продовольчої культури — рослинною Еболою.

Африканським країнам загрожує продовольча криза через ураження маніоки — поширеної на континенті продовольчої культури — рослинною Еболою.

Про це пише AFP з посиланням на дослідників Програми західно-африканської вірусної епідеміології.

«Нова хвороба, що заражує маніоку, що отримала назву «Ебола для рослин», може спричинити гостру продовольчу кризу в Африці», — йдеться у повідомленні.

Африка є найбільшим у світі виробником маніоки, що становить 57% світового врожаю, на який розраховують близько 800 мільйонів людей.

Маніока (касава) — харчова коренеплідна тропічна рослина, третє за поширеністю джерело вуглеводів у тропічних країнах і важливий продукт для фермерства.

Останніми роками рослину вражає захворювання «коричневої смуги», яке спричиняє втрату 90-100% заражених культур, через що отримало назву «Ебола для рослин».

Водночас, дослідники наголошують, що для подолання кризи слід залучити більше часу, матеріальних ресурсів та досліджень.

«Ми закликаємо уряди запровадити систему раннього попередження, стратегію реагування на це захворювання», — сказав один із дослідників Джастін Піта.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медики США заявили про винайдення ефективної вакцини від Еболи

Пов`язані новини