Рінат Ахметов знову очолив рейтинг найбагатших українців 2018 року. За останній рік, завдяки сприятливим обставинам на світових сировинних ринках, олігарх наростив свої статки на 76%.

Відповідні дані містяться у цьогорічному рейтингу видання «Новое время».

Зазначається, що за рік статки Ахметова зросли одразу на 5,3 мільярди доларів — до 12,2 мільярдів доларів.

Друге місце у рейтингу зайняв Віктор Пінчук зі статками у 2,7 мільярди доларів. Закриває трійку лідерів Вадим Новинський, зі статками 2,3 мільярдів доларів.

Зазначається, що 4-та та 5-те місце у рейтингу займають колишні власники ПриватБанку Геннадій Боголюбов та Ігор Коломойський, які мають по 1,6 мільярдів доларів кожен. При цьому, Боголюбов за рік збільшив свої статки у більш ніж 2 рази — на 113%.

Президент України Петро Порошенко у рейтингу посів 6-те місце зі статками 1,1 мільярда доларів, що на 10% більше, ніж минулого року.

Дмитро Фірташ у рейтингу «Нового Времени» зайняв 14 сходинку. Його статки за рік скоротилися на 34% та склали 489 мільйонів доларів.

«Тепер сотня найбагатших співвітчизників сконцентрували у своїх руках 37,5 мільярдів доларів. Іншими словами, лише 100 українців можуть одним махом погасити половину всього державного боргу країни», — йдеться у дослідженні.

Зазначимо, що відповідно до оцінки журналу «Фокус», статки Ахметова на початку 2018 року складали 3,1 мільярда доларів.

Поділитись: