УКРАЇНА

Агресія РФ погіршила ситуацію з правами людини в Донбасі й у Криму — ЄС

УКРАЇНА/Агресія РФ погіршила ситуацію з правами людини в Донбасі й у Криму — ЄС
Зберегти
Вигляд

Після початку агресії РФ на непідконтрольних Києву територіях на сході країни та в Криму значно погіршилася ситуація з дотриманням прав людини та демократією.

Про це сказано в доповіді Європейського Союзу про права людини і демократію у світі за результатами моніторингу у 2015 році, повідомляє «Укрінформ».

Зазначається, що водночас на інших територіях України та у контексті діяльності влади відзначається значний прогрес у цій сфері.

«Конфлікт на сході України та нелегальна анексія Криму і Севастополя Російською Федерацією призвели до значного погіршення ситуації із правами людини на територіях, що не перебувають під ефективним контролем уряду», — сказано у доповіді.

Особливо відзначається погіршення через дії РФ щодо соціально-економічних умов життя людей, обмеження основоположних свобод, свободи слова, мирних зібрань та релігійних переконань.

«На Кримському півострові ситуація із правами людини та основоположних свобод погіршилася після нелегальної анексії з боку РФ. Особливо це стосується проукраїнських активістів, журналістів та кримськотатарської спільноти», — наголосили у ЄС.

Напередодні координатор міжнародної правозахисної організації Freedom House в Україні Зорян Кісь заявив в ефірі Громадського, що Росія опустила рейтинг свободи в Криму до найгіршого рівня.

Пов`язані новини