УКРАЇНА

«Айдарівець» Лихоліт звинуватив екс-комбата Мельничука в тиску на слідство

УКРАЇНА/«Айдарівець» Лихоліт звинуватив екс-комбата Мельничука в тиску на слідство
Зберегти
Вигляд

Екс-начштабу батальйону територіальної оборони «Айдар» Валентин Лихоліт звинуватив колишнього комбата Сергія Мельничука, в тому, що саме він вмовив бійців дати свідчення проти Лихоліта.

«Свідки – одних бійців я знаю, інші зашифровані. Екс-комбат Мельничук їздив по СІЗО та змушував хлопців писати свідчення на мене. Це тиск на слідство. Оця справа є замовленням», — сказав Лихоліт в ефірі Громадського.

За його словами, ніяких злочинів він не скоював.

«Я ні в чому не винний, не згідний зі статтями. Можливо, тільки використання громадського транспорту для війни», — сказав він.

Нагадаємо, що суд відпустив «айдарівця» Лихоліта на поруки депутатів.

Генпрокуратура 1 червня повідомила про підозру двом добровольцям батальйону територіальної оборони «Айдар» у скоєнні ряду тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень. 

Зокрема, вони підозрюються в організації озброєної банди з метою нападу на окремих осіб, у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаному із погрозою застосування насильства. Також їх підозрюють у незаконному викраденні більше ніж двох осіб, способом небезпечним для життя та здоров’я потерпілих, вчиненому із застосуванням зброї.

В ніч на 2 липня Печерський райсуд обрав запобіжний захід одному з них — для начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліта у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів.

Прихольники «айдарівця» заблокували будівлю суду, що б не даюти вивезти з будівлі суду заарештованого. Вранці 2 липня вони перекрили вулицю Хрещатик з вимогою змінити запобіжний захід начальнику штабу «Айдар» Валентину Лихоліту.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко сказав, що не згоден з запобіжним заходом у вигляді арешту начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліта і бере цю справу на особистий контроль.

Станом на 19:00 депутат «Самопомочі» Єгор Соболєв повідомив, що для розгляду апеляції запобіжного заходу у вигляді арешту начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліту не вистачає суддів.

Адвокат затриманого Лихоліта Андрій Мамалига сказав, що захист задовольнить зміна запобіжного заходу на домашній арешт.

Пов`язані новини