Український олігарх Рінат Ахметов отримає понад 500 мільйонів гривень за продаж мобільним операторам низьколіквідних радіочастот для 4G.

Український олігарх Рінат Ахметов отримає понад 500 мільйонів гривень за продаж мобільним операторам низьколіквідних радіочастот для 4G.

Про це йдеться в умовах тендеру на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України.

Як повідомляє «Економічна правда», державі компанія Ахметова заплатила за частоти в 147 разів менше.

Національна комісія регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) на торгах 31 січня продасть радіочастоти, аби запустити новий для України зв’язок 4G. На торги виставлять 80 МГц радіочастот у низьколіквідному діапазоні 2500-2700 МГц.

Раніше ці 80 МГц здало державі товариство «ММДС-Україна», яка належить Ахметову. Компанія олігарха повинна отримати компенсацію на 500 млн грн — цю суму сплатять мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell, адже саме вони братимуть участь у конкурсі.

В «Економічній правді» відзначили, що розмір заявленої компенсації у 147 разів більший за суму, яку «ММДС-Україна» сплатила за користування радіочастотами за весь час свого існування.

«Факти вказують на можливу фіктивну суть діяльності «ММДС-Україна». Справжня мета власника компанії могла полягати в тому, щоб протягом багатьох років за будь-яку ціну зберігати радіочастоти для 4G і при можливості продати їх за значну суму», — йдеться у повідомленні.

У Нацкомісії, яка схвалила поданий компанією Ахметова план розрахунку вартості, «не могли цього не розуміти. Проте держорган погодився з такою сумою компенсації».

На початку серпня 2017-го Кабінет Міністрів ухвалив рішення про старт процедури продажу ліцензій зв’язку 4G. 

До цього Кабмін затвердив початкову ціну ліцензій на 4G в Україні у 6,3 мільярди гривень. До цього уряд анонсував запровадження 4G в Україні до кінця 2017-го року. Мобільні оператори заявили, що готові до цього.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile