Економіка

Ахметов замислив викупити у росіян Дніпродзержинський коксохім

Економіка/Ахметов замислив викупити у росіян Дніпродзержинський коксохім
Зберегти
Вигляд

Підконтрольна найбагатшому українцю Рінату Ахметову металургійна компанія Метінвест попросила у Антимонопольного комітету України дозвіл на придбання Дніпродзержинського коксохімічного заводу.

Цей актив контролює російська гірничо-металургійна група Євраз.

"У нас є інтерес до цього підприємства, тому ми звернулися з відповідною заявкою в Антимонопольний комітет України, а також Сербії на придбання цього підприємства. Поки відповіді з АМКУ ми не отримали. Сьогодні Дніпродзержинський коксохімзавод нам не належить", - цитується в заяві компанії генеральний директор групи Метінвест Юрій Риженков.

Менеджер пояснив, що у групи Метінвест через збройний конфлікт на Донбасі почалися проблеми з постачанням коксу.

"Варіантів доставки коксу на наше підприємство є кілька. Це Китай - звідки ми доставляли кокс в минулому році, і з Росії. Враховуючи те, що Дніпродзержинський коксохімзавод виробляє продукцію, що не потрібна самому Євразу, ми зараз практично весь обсяг продукції цього підприємства викуповуємо для Метінвесту ", - заявив Риженков.

Євраз – російський холдинг, одна із найбільших світових компаній світу у сфері металургії. Контролюється Романом Абрамовичем (31% акцій), Алєксандром Абрамовим (21,55%), Алєксандром Фроловим (10,76%). В Україні зокрема холдингу належать Дніпропетровський металургійний завод, Південний гірничо-збагачувальний комбінат та Суха Балка.

hromadske.tv

/Фото: Дніпродзержинський коксохімічний завод

Пов`язані новини