Студентська акція «Ні – насиллю та сексизму в КНУ», яка мала відбутися у середу, 21 червня, у парку біля червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, була скасована через тиск

Студентська акція «Ні – насиллю та сексизму в КНУ», яка мала відбутися у середу, 21 червня, у парку біля червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка, була скасована через тиск.

Про це Громадському повідомив один з організаторів заходу на умовах анонімності.

Учасники акції отримали повідомлення про її скасування за 20 хвилин до анонсованого початку та не прийшли.


Фото: Анастасія Канарьова/Громадське

Натомість у парку журналісти Громадського бачили представників націоналістичних організацій, які, за їхніми словами, прийшли виступити проти фемінізму.

Близько 20 людей невеликими групами розташувалися по всьому парку, частина принесла плакати з гаслами «Фемінізм – це ненависть», один з молодиків тримав квіти «для красивих дівчат».

Серед них були люди, присутні при зриві студентської акції «Ні — насильству в університеті», яка мала відбутися в Києво-Могилянській академії 14 червня.


Фото: Анастасія Канарьова/Громадське

Організатори акції «Ні — насиллю та сексизму в КНУ» розповіли про тиск та погрози, які надходили на їхню адресу напередодні від представників націоналістичних організацій.

«Ми вийшли в парк, де побачили агресивно налаштованих учасників націоналістичних рухів. Вони говорили з нами на підвищених тонах, ми вирішили з міркувань безпеки скасувати захід. Але маємо намір провести його пізніше», — сказав один з організаторів акції.


Фото: Анастасія Канарьова/Громадське

За його словами, адміністрація ВНЗ не бачить проявів сексизму в університеті, тому також не підтримала цю ініціативу.

Водночас, в Національній поліції не змогли гарантувати учасникам акції безпеку через задіяння великої кількості поліцейських на інших протестних акціях в центрі міста. 

Це не перша студентська акція проти сексизму та сексуальних домагань в стінах українських навчальних закладів, зірвана представниками націоналістичних та праворадикальних організацій.

Захід, анонсований феміністичною організацією FemSolution у Києво-Могилянській академії, так і не відбувся 14 червня через прихід у студентське містечко приблизно 20 агресивно налаштованих молодиків, які намагалися силоміць роздати дівчатам квіти та ображали їх. Студентки та студенти, які стали свідками цих подій, звернулися з відкритим листом до президента Академії Андрія Мелешевича з вимогою відреагувати на інцидент. Адміністрація ВНЗ, зі свого боку, стверджує, що обидві акції – і акція проти насильства, і акція націоналістів – були несанкціоновані, та сформувала комісію, яка має з’ясувати, що саме відбулося, а також розробити механізми, за допомогою яких постраждалі могли б повідомляти про випадки сексизму та будь-яких проявів сексуальних домагань в Могилянці.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: