Життя

Активісти блокуватимуть у суді конкурс на головного архітектора Києва

Життя/Активісти блокуватимуть у суді конкурс на головного архітектора Києва
Зберегти
Вигляд

Урбан-активіст Мітя Гурін в ефірі Громадського розповів про відмову від критеріального голосування за головного архітектора Києва.

Спочатку було прийнято рішення, що конкурс буде професіональним, проте він супроводжувався певною кількістю скандалів, зазначив активіст.

«На останньому засіданні комісії була відмова від критеріального голосування професіонального і спільнота вирішила, що конкурс перестав бути професійним. Та обіцянка, яка була дана, зламалася. Справа не в персоналіях, спільнота відкрито і публічно каже, що професійний конкурс повинен привести професіоналів», – сказав Гурін.

У зв’язку з цим, спільнота Києва відкликає своїх представників з комісії по відбору претендентів на посаду головного архітектора, які були висунуті за результатами переговорів з КМДА.

Через активісти будуть блокувати цей конкурс у суді та домагатимуться проведення нового.

Згідно нового закону 2490 про держслужбу, який вступить в силу у травні, відбір на державну службу повинен проводитися лише за професійними здібностями, зазначив активіст.

«Якщо комісія не може голосувати по критеріям, то в цій ситуації ми налаштовані на новий конкурс. Ми будемо блокувати цей конкурс у суді і до травня чисто юридично буде оголошений новий конкурс. Місту потрібен професіонал. В цій ситуації з конкурсом, потрібно змінити цю систему», – резюмував Гурін.

Нагадаємо, у вересні 2015 року Кличко звільнив головного архітектора Києва.  Згідно з інформацією на сайті КМДА, на посаду головного архітектора Києва претендують 14 осіб.

/фото Громадське/

Пов`язані новини