Громадські активісти стверджують, що голосування за представників в громадську раду при Антикорупційному бюро організоване непрофесійно та вимагають провести нове.

Як наголошує голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, система для он-лайн голосування не захищена навіть від елементарної «накрутки» голосів.

«Це неприпустимо, коли ключовий антикорупційний орган України не в змозі захистити від «підробок» навіть елементарне он-лайн голосування. Це свідчить, або про непрофесійність людей, які проводять це голосування, або про їх бажання провести до Ради своїх людей», – зазначив він.

Активісти вимагають оголосити новий конкурс та провести його прозоро та без можливості фальсифікацій.

Аналогічну вимогу висунув і журналіст-розслідувач Денис Бігус, який теж бере участь у відборі до громадської ради при НАБ.

«По-хорошому, незалежно від результатів цієї «голосовалки», її вже можна скасовувати. Я сподіваюся, що ми зможемо у вівторок провести дуже хворобливу пресуху про нікчемність цього голосування. До підрахунку голосів. Тому що неважливо, хто там виграє. Хоч би і я. Так вигравати не можна», – заявляє Бігус.

«У мене немає слів, щоб описати весь непрофесіоналізм організації цього процесу», – додав він.

Щоб довести свою правоту, активісти розмістили відео, яке наочно демонструє, як навіть дитина може накручувати голоси за певного кандидата.

Як відомо, 16 квітня президент Петро Порошенко призначив Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро.

Поділитись: