Життя

Активісти під Кабміном вимагали допомоги Мін'юсту у справі ув'язнених у РФ українців

Життя/Активісти під Кабміном вимагали допомоги Мін'юсту у справі ув'язнених у РФ українців
Зберегти
Вигляд

Активісти громадянської ініціативи Євромайдан SOS провели акцію на підтримку ув'язнених у РФ громадян України - Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Акція відбулась під стінами Кабміна. Активісти з плакатами Карпюка та Клиха вимогали щоб Мін'юст звернув увагу на справи українців, суд над якими вже відбудеться 15 вересня у Грозному, Чечні.

"Ми переконані, що Арсенія Яценюка захищав би весь Мін'юст. Тоді як ресурсів на захист для Клиха та Карпюка знайти дуже складно. Ваша увага до цієї справи важлива!" - поясняють активісти.

 

Чому двоє українців опинились на території Росії, за що їх судять та чи дійсно вони були в Чечні — в найзакритішій справі українських полонених намагалось розібратись Громадське:

 

КАВКАЗЬКІ ПОЛОНЕНІ

 

 

Слідчий комітет РФ звинувачує українців у вбивстві російських військових у Грозному у 1994–1995 роках та інших важких злочинах, покарання за які, згідно кримінального кодексу РФ, від 15 років ув’язнення до пожиттєвого. До них застосовуються жорсткі тортури.

15 вересня об 11 ранку у Верховному суді республіки Чечня в Грозному відбудеться попереднє слухання. У справі близько 35 томів, плюс два томи обвинувального висновку на 600 сторінок.

Микола Карпюк - заступник лідера Правого сектора, був затриманий 17 березня 2014 на російській стороні кордону між Брянською та Чернігівськими областями російськими прикордонниками, а пізніше переданий ФСБ. Відтоді до нього доступу не мали ані українські консули, ані адвокати. Точне місце перебування та стан здоров’я невідомий.

Станіслав Клих - викладач Національного транспортного університету, був затриманий російською поліцією 11 серпня 2014 року в місті Орел.

/ Фото РИА Новости, Чечня, Грозний, 1995 рік

hromadske.tv

Пов`язані новини