Понад двадцять активістів від антикомуністичних партій зібралися під російським посольством у Гонконгу з вимогою звільнити з-під варти учасників гурту «Pussy Riot» та інших політичних в’язнів, включаючи Олега Сенцова.

Понад двадцять активістів від антикомуністичних партій зібралися під російським посольством у Гонконгу з вимогою звільнити з-під варти учасників гурту «Pussy Riot» та інших політичних в’язнів, включаючи Олега Сенцова.

Про це повідомляє видання Hong Kong Free Press.

«Ми тут, аби підтримати «Pussy Riot», тому що ситуація з правами людини у Росії дуже проблематична. Ви можете думати, що там є вибори, але Путін був при владі понад десять років, і це очевидна одноосібна диктатура», — сказав учасник пікету Іван Лам.

Акція відбувалася під проводом Джошуа Вонга, лідера Революцї Парасольок, а нині очільника партії «Демосісто», активістів Льон Квок-Хуна та Авері Нг.

«Я пікетував під посольством РФ з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, включаючи Олега Сенцова. Настав час міжнародній солідарності покласти край ері правління Путіна», - розповів Громадському один з активістів Джошуа Вонг.

До активістів так ніхто і не вийшов, тож по завершенню акції вони виголосили резолюцію з вимогами звільнити усіх політичних в’язнів, припинити нелегальні арешти та фабрикування кримінальних справ, дозволити політичну конкуренцію та покласти край одноосібній диктатурі.

У резолюції також згаданий український режисер Олег Сенцов, якого незаконно засудили до 20 років ув’язнення в Росії. Станом на 19 липня, він голодує 67-й день.

«Pussy Riot» так само висловлювали підтримку Революції Парасольок та затриманим гонгконгським активістам. У 2017 та 2018 в Україні відбувалися акції під посольством Китаю з вимогами звільнити на той час ув’язненого Джошуа Вонга та інших політв’язнів та припинити масові репресії проти демократів Гонконгу та Китаю.

Четверо учасників гурту Pussy Riot, переодягнені в міліцейську форму, вибігли на поле під час фінального матчу Чемпіонату світу з футболу.

Вони вимагали від російської влади: звільнити всіх політичних в'язнів; не саджати за лайки; припинити незаконні арешти на мітингах; допустити політичну конкуренцію в країні; а також не фабрикувати кримінальні справи і не тримати людей без причин в СІЗО.

Учасників затримали та склали адміністративні протоколи за статтями «Порушення правил поведінки глядачів під час офіційних спортивних змагань» та «Незаконне носіння одягу з символікою державних воєнізованих організацій, правоохоронних або контролюючих органів».

16 липня учасницю гурту Pussy Riot Вероніку Нікульшину, яка брала участь в акції, арештували на 15 діб.

Також суд арештував на 15 діб ще двох учасників гурту Pussy Riot, які вибігли на поле під час фіналу ЧС-2018.

Поділитись: