Французького актора Алена Делона звинуватили у сексизмі та гомофобії і закликали не давати йому почесну Золоту пальмову гілку міжнародного Каннського кінофестивалю за внесок у розвиток кінематографа.

Як пише Variety, звинувачення на адресу актора висунула засновниця організації «Жінки і Голлівуд» Мелісса Сильверштайн.

Вона заявила, що «вкрай розчарована» тим, що Канни будуть вшановувати когось, хто дотримується таких «огидних цінностей».

Раніше активістка заявила, що Делон «публічно зізнався, що б'є жінок». «Він приєднався до расистського та антисемітського фронту. Він стверджував, що бути геєм — це «проти природи». Каннський кінофестиваль взяв на себе зобов'язання різноманітності та інтеграції. Вшановуючи містера Делона, Канни поважають ці огидні цінності», — написала Сильверштайн у Twitter.

Водночас представники Канн вирішили залишити нагороду для актора, попри критику з боку американської організації.

Представник журі фестивалю у коментарі для видання Variety повідомив, що «Алена Делона вшановують, тому що він легендарний актор і частина каннської історії».

«Так як ми вшановували Клінта Іствуда, Вуді Аллена і Аньєс Варда, Жана-Поля Бельмондо і Жана-П'єра Лео... для нас було дуже важливо відзначити знаменитого актора Алена Делона», — повідомили у журі.

У свою чергу, французька феміністська організація Osez Le Feminisme заявила, що «Канни посилають негативний сигнал жінкам і жертвам насильства, вшановуючи Делона».

Рішення про присудження премії Делону викликає питання на фоні того, що Канни намагаються стати більш інклюзивним фестивалем, зазначає Variety.

Зазначимо, почесну Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю Делону присудили у квітні за внесок у розвиток кінематографа. Організатори описують Делона, як живу «легенду і ікону, відзначаючи, що в Японії актора називають весняним самураєм за його акторський талант». Нагорода буде вручена в травні.

Нагадаємо, у травні 2017 року Ален Делон заявив, що завершує свою кінокар'єру.

Поділитись: