Сіріль Брет, відомий французький політолог, фахівець з геополітики, професор Інституту політичних наук в Парижі у ексклюзивному коментарі для Громадського пояснив тонкощі можливого союзу між Росією та Францією, та обґрунтував чому цей альянс може бути лише тактичним, а не стратегічним.

Існує три ключові причини, через які партнерство між Парижем та Москвою щодо кризи в Сирії ставиться під сумнів:

-        значні відмінності у логіці проведення операцій

-        несумісність військового обладнання та низькі можливості для координації дій

-        санкції проти Росії та ставлення до української кризи

Росія не запровадила стандартів НАТО які використовують союзники при проведенні операцій. Більше того, по-різному оцінюється значення жертв серед цивільних. Для Олланда та Путіна різні цілі є у пріоритеті — для перших Ісламська Держава, для других — й інші сили, що воюють проти Асаду.

Париж та Москва по різному дивляться на коріння конфлікту — для Франції війна є результатом громадянської війни що спалахнула після Арабської війни, як руху у боротьбі за демократію. В той час як для Росії війна є результатом заколоту проти “легітимного режиму” Асада, для Путіна прийнятним є лише збереження проросійської про-шиїтської влади.

По-різному країни дивляться і на роль Ірану у системі регіональної безпеки — Росія хоче “насолодитися” відродженням Ірану, а Франція навпаки обережно дивиться на укріплення шиїтської вісі впливу завдяки Ірану, “Іран майже ворог Франції, а союзник — Об'єднані Емірати” - підкреслює Сіріль Брет.

Політолог також прокоментував заяву Елізабет Гігу, голова комісії з міжнародних справ Національних зборів Франції, підтвердивши її твердження про незмінність французької.

Поділитись: