Крайня права партія «Альтернатива для Німеччини» («АдН») виграла судовий позов проти міністра внутрішніх справ країни Хорста Зеєхофера, який в інтерв’ю назвав партію «силою, яка роз’їдає державу».

Про це повідомляє DW.

Суд постановив, що своїми словами Зеєхофер скоїв «порушення принципу рівності можливостей», який вимагає від представників уряду лишатися нейтральними відносно всіх політичних партій.

Йдеться про інтерв’ю глави німецького МВС інформагентству dpa у 2018 році, де той відповів на закиди «Альтернативи для Німеччини» щодо президента країни Франка-Вальтера Штайнмаєра. Тоді політична партія звинуватила його в політичній упередженості.

Своєю чергою, Зеєхофер заявив, що «АдН» займаються «підривом держави». Інтерв’ю повністю або частково було оприлюднене не лише в німецьких виданнях, а й на урядовому сайті, через що партія і подала на міністра до суду.

Як зазначає DW, рішення суду «складає значну символічну перемогу для крайньої правої партії».

«Альтернатива для Німеччини» є крайньою правою партією Німеччини, яка виступає проти подальшої інтеграції та розширення ЄС та подальшої міграції. Представники «АдН» критично висловлювалися щодо санкцій ЄС проти Росії та публічно підтримували Володимира Путіна. На виборах у 2017 році партія вперше потрапила до німецького парламенту, посівши третє місце з 12,6% голосів.

Поділитись: