Експерти та громадські активісти, що формують владу, але не є держслужбовцями, змушені будуть заповнити декларації про майно.

Нова редакція закону, який змусить антикорупційні неурядові організації заповнити е-декларації про майно, зміщує фокус з іноземних інвесторів на експертів. 

Документ є альтернативним внесеному раніше №5318, але вони обидва розглядаються в Раді. 

Основна відмінність другого — у зміні кола суб'єктів, на яких пропонується поширити обов'язок подавати електронні декларації.

За словами виконавчого директора Transparency International в Україні Ярослава Юрчишина, цей законопроект кращий, ніж попередній.

«В ньому відсутні ризики для організацій, які отримують міжнародну допомогу. В ньому немає ускладнення для роботи міжнародних організацій. Фактично, зміщений фокус на тих, хто залучаються опосередковано до виконання функцій держави, роботи в комісіях, громадських радах», — сказав він.

Водночас, електронні декларації не показують чи є у експерта чи громадського активіста конфлікт інтересів, відзначив Юрчишин.

«Електронні декларації не показують основного: з ким даний активіст раніше був у стосунках і в чиїх інтересах він може працювати. Є велика потреба в тому, щоб члени таких комісій заповнювали заяву про відсутність конфлікту інтересів, або заяву про доброчесність. Це було б більш ефективно, аніж е-декларації», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що законопроект «про іноземних агентів» не має міжнародної пітримки

Поділитись: