Політика

Альтернативи Мінським угодам немає - єврокомісар Йоганес Ган

Політика/Альтернативи Мінським угодам немає - єврокомісар Йоганес Ган
Зберегти
Вигляд

Перемир’я теоретично можливе, хоча є сумніви до Мінську, вважає єврокомісар з питань розширення Йоганес Ган.

«Знаю, що є сумніви в Україні щодо Мінську. Вважаю треба бути оптимістом, останній розвиток показує, що перемир’я теоретично можливо. Думаю, що немає альтернатив», - сказав єврокомісар журналістам під час форуму YES та додав, що важливо, щоб сторони давали доступ ОБСЄ по всій території країни.

На питання Громадського про те, які шанси зняття санкцій з Росії, якщо вогню не буде, але частина території не буде підконтрольною уряду України, Ган відповів:

«Частина виконання Мінської угоди - це не лише про припинення вогню, але й проведення виборів за українським законодавством. Зняття санкцій залежить від виконання Мінських угод та дотримання дедлайну».

Санкції щодо Росії триматимуть до 31 січня, але Ган не може спрогнозувати, що буде далі.

Єврокомісар закликав український уряд підготоувати законодавство щодо населення, яке постраждало від війни.

«Потрібно певне законодавство. Східна Україна досі є проблемою для доступу гуманітарних організацій. Я закликаю уряд зробити все можливе, щоб виправити ситуацію», - сказав Ган.

З 10 по 12 вересня в Києві відбувається 12-а Щорічна зустріч Ялтинської Європейської стратегії YES.

YES - організація, яка була заснована в 2004 році українським бізнесменом та громадським діячем Віктором Пінчуком. Діяльність організації визначає Наглядова Рада, на чолі з Президентом Польщі (1995-2005) Александром Кваснєвським. Щорічні зустрічі YES, що проводилися з 2004 року в Лівадійському палаці Ялти, Україна, збирали світових лідерів з метою обговорення нових глобальних стратегій розвитку України та Широкої Європи.

/ фото Громадське

hromadske.tv

Пов`язані новини