Рада з помилування й умовно-дострокового звільнення штату Джорджія у США помилувала Джиммі Флетчера Медерса, якого засудили за звинуваченням у вбивстві.

Як повідомляється на сайті Ради, смертний вирок замінили на довічне ув'язнення без права на умовно-дострокове звільнення.

Зазначається, що Медерса помилували за кілька годин до страти, яку запланували на вечір 16 січня.

«Колегія Ради наголосила на відсутності судимості Медерса до вчинення злочину та на лише одній незначній відповідальності за понад 30 років засуджених до смертної кари», — йдеться у повідомленні.

Також Рада з помилування керувалася тим, що присяжні при розгляді справи виступали за те, щоб Медерса засудили до довічного ув'язнення. Але тоді місцеві закони не дозволяли цього зробити.

У 1989 році Медерса засудили за вбивство співробітника цілодобового магазину Дона Андерсона, вчинене під час пограбування двома роками раніше.

Нагадаємо, Європейський Союз рішуче засудив рішення Сполучених Штатів про поновлення смертної кари на федеральному рівні.

Перед цим Міністерство юстиції США після перерви у понад 15 років вирішило відновити виконання смертних вироків на федеральному рівні.

Поділитись: