Американка подала до суду на гінеколога, який є її біологічним батьком. Лікар нібито збрехав про те, хто був донором

Американка завдяки тестам на ДНК з'ясувала, що гінеколог, до якого вона ходила на обстеження протягом дев'яти років у Нью—Йорку, нібито є її біологічним батьком. Після цього жінка подала на лікаря до суду.

Про це йдеться у судовому позові, пишуть Washington Post та Associated Press.

Позов 35-річна американка подала 11 вересня. Там вона вказала, що її мати обстежувалася у цього гінеколога, щоб вилікувати безпліддя. І, як вона з’ясувала, лікар неправдиво сказав родині, що донором сперми був місцевий студент медичного факультету.

Гінеколог, як наголошується у позові, тримав у таємниці те, що використав свою сперму для запліднення, навіть коли його біологічна дочка стала його пацієнткою.

Жінка стверджує, що лікар використав власну сперму, аби таємно запліднити кількох пацієнток. Це вона виявила завдяки тестам ДНК, які показали, що у неї є щонайменше дев’ять братів і сестер.

У позові також вказано, що під час обстеження у гінеколога у квітні 2021 року лікар нібито попросив жінку зняти маску, тому що без неї вона «має кращий вигляд». А ще, мовляв, той запросив свою дружину до кімнати для обстежень, щоб вона «могла подивитися на риси жінки та помітити фізичну схожість» із лікарем.

Американка, яка подала в суд на гінеколога, попросила через свого адвоката не розголошувати її ім'я через особистий характер звинувачень та через те, що вони стосуються її історії хвороби. Вона відмовилася говорити з представниками ЗМІ.

Журналісти звернулися по коментар до гінеколога, однак той не відповів через те, що нібито був зайнятий пацієнтами у цей час. В його офісі не назвали ім’я адвоката, який міг би відповісти за нього.

Не перший випадок

Як пишуть у ЗМІ, цей випадок є одним із більш як 20 за останні роки, коли лікарів, які допомагали зі штучним заплідненням, звинувачували у використанні для лікування пацієнток власних сперматозоїдів, а не зразків від анонімних донорів. Виявляти такі випадки стало можливим завдяки появі сайтів генеалогії, таких як Ancestry.com та 23andMe.

Наприклад, в Індіані у 2018 році лікаря звинуватили у використанні власної сперми для запліднення кількох десятків жінок. Їм повідомляли, що донори були анонімними. Зрештою, він визнав себе винним у брехні слідчим під час розслідування, його засудили до одного року умовного покарання.

Торік телеканал HBO випустив документальний фільм «Немовля Боже» про лікаря з Невади, якого обвинувачують у заплідненні кількох пацієнток своєю спермою.

Водночас позов до нью-йоркського лікаря відрізняється від деяких інших тим, що гінеколог майже 10 років лікував свою біологічну доньку як пацієнтку. Він багато разів оглядав її молочні залози й таз, а також обговорював із жінкою її статевий потяг та інші особисті питання.