Адміністрація президента США Дональда Трампа планує розширити обмеження на в’їзд для вагітних жінок, аби запобігти так званому народжувальному туризму — коли жінка народжує на території США, аби її дитина отримала американське громадянство.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на два анонімних джерела в американській владі.

Зазначається, що серед планованих заходів для обмеження в’їзду до США вагітних жінок — зобов’язання переконати працівника консульства, що вона має іншу, окрім народження, підставу для поїздки.

Заходи «покликані зменшити ризики національній безпеці та правоохоронній діяльності, пов’язані з народжувальним туризмом, зокрема кримінальні дії, пов’язані з індустрією народжувального туризму», повідомили AP в Державному департаменті США.

Нагадаємо, раніше американські ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп планує ввести імміграційні обмеження щодо громадян семи країн, зокрема Білорусі та Киргизстану.

За конституцією США, будь-яка дитина, народжена на території країни, має право на американське громадянство. Це призвело до виникнення цілого напрямку в туристичній індустрії — «народжувальний туризм» (англійською «birth tourism»).

Інформації про те, скільки жінок користуються такими послугами, немає. За даними Центру імміграційних досліджень, у 2012 році 36 тисяч жінок народили в США і потому покинули територію країни.

Наразі практика «народжувального туризму» в США не заборонена — понад те, деякі жінки під час оформлення візи вказують саме народження дитини як мету поїздки. Утім, після приходу до влади Дональда Трампа його адміністрація вирішила поступово обмежити міграцію до країни, додає AP.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile