Мільярдер (колишній) та співзасновник компанії Duty Free Shoppers Чак Фіні
Фото:

Atlantic Philanthropies

Мільярдер та співзасновник компанії Duty Free Shoppers Чак Фіні офіційно став банкрутом після того, як віддав майже всі свої гроші на благодійність. За останні 40 років він анонімно перерахував благодійним організаціям, університетам та фондам понад 8 мільярдів доларів.

Про це пише Forbes.

Ще в 2012 році він вирішив виділити на пенсію собі та дружині близько 2 мільйонів доларів, а решту коштів ─ роздати. Разом з дружиною колишній мільярдер живе в скромній «студентській» (як оцінив Forbes) квартирці в Сан-Франциско.

За час своєї меценатської діяльності чоловік вплинув на життя людей по всьому світу. Він жертвував кошти для того, щоб повернути мир у Північну Ірландію, покращити систему охорони здоров'я В'єтнаму та перетворив занедбаний острів Рузвельта у високотехнологічний центр. 

Найбільше коштів, майже 1 мільярд доларів, Фіні віддав своїй альма-матер ― Корнелльському університету. Ще 2,7 мільярда пішли на інші навчальні заклади, понад 870 мільйонів доларів ― на підтримку прав людини та соціальні зміни, 62 мільйони доларів ― на різні грантові програми, що зокрема боролись за скасування смертної кари в США. 

Чак Фіні почав розвивати мережу магазинів безмитної торгівлі Duty Free Shoppers ще з кінця 50-их років. Таємно він передав свою частку в компанії фонду Atlantic Philanthropies, через який і віддавав гроші на благодійність анонімно.

Наприкінці 90-их він продав свою частку у Duty Free, через юридичні процедури він був змушений розкрити свої фінансові операції — тоді світ і дізнався про його благодійну діяльність. Forbes навіть назвав Фіні Джеймсом Бондом від благодійності.

Меценат наголошує — «веселіше віддавати, поки ти живий, ніж коли ти вже мертвий».

«Ми багато чому навчились. Деякі речі ми зробили б інакше, але я дуже задоволений. Я відчуваю себе дуже добре, завершивши свою варту. Я вдячний усім, хто приєднався до нас у цій подорожі. А тим, хто цікавиться, як це ー жити віддаючи ー спробуйте, вам сподобається», — підсумував свою діяльність Фіні. 

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: