У США вдова офіцера, який загинув під час терактів 11 вересня 2001 року, Стефані Росс ДеСімон, подала позов до суду проти Саудівської Аравії, пише Bloomberg.

Як зазначається, загиблого звали Патрік Данн. Він був офіцером Воєнно-морських сил США. Позивачем також виступила дочка офіцера, оскільки вдова була вагітна під час його смерті.

Росс ДеСімон звинуватила Саудівську Аравію в тому, що вона допомагала «Аль-Каїді» і її лідеру Усамі бен-Ладена.

В кінці вересня Конгрес США, незважаючи на вето президента Барака Обами, дозволив родинам жертв терактів 2001 року подавати в суд на Саудівську Аравію.

Позов ДеСімон став першим. Вона зажадала компенсацію за смерть чоловіка і умисне доведення її до нервового розладу. Суму позову не розголошують.

Після прийняття Сенатом і Конгресом США закону, який дозволить американцям подавати в суд на країни-пособниці тероризму, представник Білого дому Джош Ернест заявив, що цей документ ставить країну під «унікальний рівень загрози», тому що дає також і іншим державам подавати позови до США. Зазначимо, що тоді Конгрес вперше за весь президентський термін Обами подолав вето глави держави.

Нагадаємо, 11 вересня 2001 року в США сталася серія терактів, через яких загинули 2977 осіб. Терористи направили два літаки у вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку. Відповідальність за теракт взяла на себе «Аль-Каїда», яку очолював Усама бен-Ладен. 15 і 19 бойовиків, які вчинили атаки в США в 2001 році, були громадянами Саудівської Аравії, двоє – ОАЕ, по одному – Єгипту і Лівану.

Поділитись: