Коли у 2007 році Джоан Ролінґ випустила сьому частину «Гаррі Поттера» для фанів це стало трагедією. Ні, книга була хорошою, чого не скажеш про той факт, що історія закінчилась. Письменниця обіцяла, що ніколи більше не напише продовження, але не стрималась. Ролінґ активно розширює магічний світ, розповідаючи нові подробиці, а спеціально до виходу фільму «Фантастичні звірі та де їх шукати» почала цикл історій про магію в Америці.

Ми вибрали десятку цікавих фактів, які письменниця розкрила у своїй найновішій замітці про магічну школу Ілверморні.

1. У США є власна школа магії — Ілверморні. Розміщена вона у Массачусетcі, на горі Ґрейлок. Заснували її Ізольда Сейр, її чоловік-маґл Джеймс Стюарт і їхні прийомні діти Чедвік і Вебстер. Саме для навчання останніх двох і була створена школа.

Кадр з трейлеру замітки Джоан Ролінґ. pottermore.com

2. Ізольда Сейр, засновниця школи — прямий нащадок Салазара Слизерина, одного з чотирьох засновників Гоґвортсу. Вона осиротіла в дитинстві та була вихована тіткою Ґормлайт Ґонт (сім'я Ґонтів — прямі нащадки Слизерина).

3. В американській спільноті, замість терміну «маґл», використовується термін «No-Majs» (від «No Magic»). Окрім того, магічним органом влади в Америці є МАКоСША (Магічний конгрес США).

4. У США живуть кілька істот, не згаданих у підручнику Ньюта Скамандера «Фантастичні звірі та де їх шукати» — це рогатий змій (американський родич дракона), вампус (тварина, схожа на пуму), пакваджи (американський аналог ґобліна), громовий птах (тут все ясно) та нічний фантом, якого Ролінґ назвала «Hidebehind».

Кадр з трейлеру замітки Джоан Ролінґ. pottermore.com

5. Прикладом для створення Ілверморні став Гоґвортс. Саме його принципи функціонування були взяті за основу — чотири факультети Ілверморні названі на честь магічних звірів: рогатого змія, вампуса, громового птаха та пакваджи.

6. В Ілверморні теж є процедура розподілу, хоча вона більш демократична — факультети самостійно обирають собі учнів на церемонії. У випадку, якщо на учня претендують кілька факультетів, вибір залишається безпосередньо за учнем. Пройти віртуальну церемонію можна на Pottermore.

7. Кольорами Ілверморні є голубий та бордовий, що символізують Ізольду та Джеймса. У факультетів немає власних кольорів. Одним із символів школи є золотий гордіїв вузол, яким підв’язується кожна мантія.

Кадр з трейлеру замітки Джоан Ролінґ. pottermore.com

8. До 1965 року (скасування американської версії Статуту про секретність) учні обирали чарівні палички уже в школі і до 17 років не мали права забирати їх з території школи. Окрім того, на відміну від Гоґвортса, в Ілверморні не обов'язково проживати під час навчання.

9. Ізольда з чоловіком стали першими майстрами чарівних паличок на території Північної Америки. Перші палички отримали Чедвік та Вебстер Бути, для їхніх серцевин було використано ріг рогатого змія.

10. Паличка Салазара Слизерина передавалась з покоління в покоління й останньою, хто нею володів, була Ізольда. Паличка була закопана на території Ілверморні. З часом із неї виросло дерево.

 

Поділитись: