Американські жінки, які не сповідують іслам, вдягли хіджаби у ході акції на підтримку мусульманок в ході Всесвітнього дня хіджаба. Феміністки з мусульманських країн критикують такі заходи.

Американські жінки, які не сповідують іслам, вдягли хіджаби у ході акції на підтримку мусульманок в ході Всесвітнього дня хіджаба. Про це повідомляє BBC.

У соцмережах з’явилися тисячі «солідарних селфі» американок у традиційній мусульманській хустці.

«Я християнка, але висловлюю солідарність мусульманським сестрам по всьому світу», — сказала BBC американка Лорен Говард.

«Кожного року ми відзначаємо день хіджаба, але цього разу ми відчуваємо особливу необхідність у ньому, враховуючи політичний клімат», — зазначила Денітіа Флемінг.

«Люди, яких я люблю, не обов’язково мають поклонятися тому ж богові, якому поклоняюся я. Але мене переслідують лише за те, що я вдягаю цей хіджаб», — пояснила свою позицію Нефертіті Браун.

Всесвітній день хіджаба відзначають з 2013 року. Подія відбувається 1 лютого щороку у 140 країнах світу. День має на меті підштовхнути жінок всіх віросповідань отримати досвід носіння хіджаба.

Феміністичні ініціативи з мусульманських країн називають заходи на кшталт Всевітнього дня хіджаба «стокгольмським синдромом», оскільки фундаменталістські режими законодавчно змушують жінок прикривати свої обличчя і фігури.

Також ініціативу критикують через те, що вона являє собою культурну апропріацію — тобто перейняття культурою розвинених країн елементів культури країн, що розвиваються, без усвідомлення їх контексту.

Раніше повідомлялося, що Австрія планує заборонити носіння в публічних місцях нікаба та бурки.

Болгарія заборонила носити мусульманський одяг у громадських місцях ще в жовтні.

В Німеччині хочуть заборонити носити мусульманські головні убори в суді.

Нагадаємо, в кінці серпня влада Ніцци, слідом за іншими французькими містами, заборонила використовувати традиційний мусульманський купальний костюм буркіні на пляжах.

Раніше, заборонили буркіні на пляжах три французькі середземноморські міста — Корсика, Канни і Вільнев-Лубе. Рішення було прийняте після терактів у Ніцці

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: