Ескадрений міноносець ВМС США «Карні», оснащений системою протиракетної оборони «Іджіс», в неділю достроково покинув акваторію Чорного моря, провівши там всього шість днів, замість дозволеного 21.

Про це повідомляє «Интерфакс».

Як повідомили турецькі інформаційні портали, що публікують фотографії його проходження через Босфор в південному напрямку.

В ході перебування в Чорному морі американський есмінець, призначений для виявлення і перехоплення балістичних ракет, а також нанесення високоточних ударів крилатими ракетами, заходив з візитом в румунський порт Констанца.

«Карні» поряд з есмінцями ВМС США «Росс», «Дональд Кук» і «Портер», також оснащеними системою ПРО «Іджіс», які розміщені на постійній основі в Європі, разом з наземними базами ПРО «Іджіс» в Польщі і Румунії є складовими частинами програми побудови європейської поетапної адаптивної системи протиракетної оборони.

Початку бойових дій в Україні в Чорному морі регулярно знаходяться кораблі ВМС США та інших нечорноморських країн НАТО.

Конвенція Монтре обмежує час перебування кораблів нечорноморських держав у даній акваторії до 21 доби.

Спостерігачі не виключають, що повернення есмінця ВМС США «Карні» пов'язане із входженням в минулу середу в Середземномор'ї корабельної авіаносної групи ВМФ Росії, очолюваної важким авіаносним крейсером «Адмірал Кузнєцов».

До її складу крім авіаносця входять важкий атомний ракетний крейсер «Петро Великий», великі протичовнові кораблі «Сєвєроморськ», «Віце-адмірал Кулаков» і судна забезпечення.

Нагадаємо, американський корабель «Карні» увійшов у акваторію Чорного моря 24 жовтня.

Раніше повідомлялося, що група, що вийшла в похід з Североморська в Середземномор'ї 15 жовтня, в даний час йде уздовж узбережжя Північної Африки в бік Сирії у супроводі трьої бойових підводних човнів.

Поділитись: