Окружний суддя з Техасу видав розпорядження, яким заборонив застосування політики адміністрації президента Барака Обами щодо захисту трансгендерних людей

Американський окружний суддя з Техасу видав розпорядження, яким заборонив застосування політики адміністрації президента Барака Обами щодо захисту трансгендерних людей та споживачів послуг, пов’язаних з перериванням вагітності від дискримінації у медичній сфері.

Про це повідомляє Reuters.

Позивачі, які вимагали цього рішення — християнські групи охорони здоров’я — оскаржили правило недопущення дискримінації в медицині через те, що воно «захищає відхилення».

При наданні судової заборони, за один день до початку дії нової політики, окружний суддя Рід О’Коннор заявив, що вона порушує акт про адміністративні процедури, федеральний закон, що регулює прецеденти.

Суддя також відзначив, що позивачі невдоволені «порушенням прав приватних постачальників медичних послуг» відповідно до закону про відновлення релігійної свободи.

Пояснене на 46 сторінках переконання судді О’Коннора зазначає, що політика адміністрації Обами вимагатиме від постачальників послуг забезпечення страхування для зміни статі і абортів.

На переконання судді, не всі постачальники послуг у сфері медицини згодні працювати з трансгендерними людьми або тих, хто бажає зробити аборт, оскільки це може суперечити їхнім релігійним переконанням.

О’Коннор виніс аналогічну постанову в серпні. Вона блокувала окремі позиції політики адміністрації Обами, які вимагали від державних шкіл забезпечити дітям-транссексуалам вільно обирати туалет.

Наразі невідомо, чи буде чинна адміністрація США, повноваження якої спливають через 20 днів, звертатися по апеляцію.

Прес-секретарка Білого Дому Кеті Хілл засудила рішення О’Коннора.

«Сьогоднішнє рішення це регрес, але, сподіваємося, тимчасовий, оскільки усі американці, незалежно від їхньої статі, гендерної ідентичності чи сексуальної орієнтації, мають отримати доступ до якісної та вільної від дискримінації системи охорони здоров’я», — сказала вона.

Акт про доступну охорону здоров’я, також відомий як «Obamacare», був запроваджений у 2010 році разом із антидискримінаційними поправками, створеними для перешкоджання відмовам страховиків у наданні послуг через вік, расову, національну приналежність, інвалідність, стать, гендерну ідентичність тощо.

Скасоване судом правило було прийняте 31 грудня Департаментом здоров’я та гуманітарних послуг для імплементації положень «Obamacare». Воно також містить визначення щодо дискримінації за ознаками статі.

Гендерна ідентичність була визначена як «внутрішнє відчуття гендера індивідом, який може бути чоловічим, жіночим, жодним з них або комбінацією чоловічого і жіного гендеру, і який може бути відмінним від статі, з якою народився цей індивід».

На думку суду, таке визначення не є переконливим.

Техас запустив низку судових справ, розпочатих республіканцями, аби скасувати різні положення соціальної політики, які ввів за свого правління Барак Обама.

Нагадаємо, що трансгендерність — це збірний термін для позначення явищ незбігання соціальної і біологічної статі. Трансгендерність не залежить від сексуальної орієнтації.

Одним із методів вирішення протирічь між соціальною та біологічною статтю є трансгендерний перехід, що може включати хірургічну операцію та гормональну терапію.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile