Адміністрація чинного президента США Барак Обами навряд прийняла рішення помилувати колишнього військового розвідника Челсі Меннінг, яка організувала витік близько 700 тис. секретних документів, з гуманних причин.

Адміністрація чинного президента США Барак Обами навряд прийняла рішення помилувати колишнього військового розвідника Челсі Меннінг, яка організувала витік близько 700 тис. секретних документів, з гуманних причин. Меннінг визнала свою провину, пройшла через суди і відсиділа за гратами 6 років. Проте більшість американців навряд чи підтримають це рішення.

Про це в ефірі Громадського розповів кореспондент Foreign Policy Initiative Джеймс Кірчік.

«Челсі Меннінг поставила під удар американські військові сили, а крім того порушила присягу як солдат. Не думаю, що більшість американців погодяться, що трохи більше за 6 років із присуджених 35 буде достатньо», — сказав журналіст.

Він також висловив сумнів у тому, що засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, який обіцяв повернутися до США у разі звільнення Челсі Меннінг, стримає своє слово.

«Я би не сприймав серйозно слова Ассанжа, бо не думаю, що він надійне джерело. Я впевнений, що він знайде причину, чому не може здатися США. Але водночас, у США до нього немає серйозних обвинувачень. Він був не тим, хто вкрав інформацію, він її лише опублікував. В Америці свобода слова, тож я не впевнений, що проти нього порушать справу, адже він не порушував закон», — зазначив Кірчік.

На його переконання, Обама не погодиться на помилування організатора іншого витоку секретних документів — Едварда Сноудена, тому що його справа видається набагато серйознішою.

«Не думаю, що Обама його помилує. Вчинок Сноудена значно серйозніший. Обсяги і тип інформації, які він оприлюднив, значно більш цінні і мають вищий рівень конфіденційності. Важливо розуміти, що Меннінг не тікала з країни і не просила притулку в іншій державі. Сноуден втік від правосуддя і вже 4 роки живе у Москві під протекторатом Путіна. Тож різниця між ними велика», — підкреслив журналіст.

Раніше повідомлялося, що адміністрація Барака Обами помилувала організаторку витоку секретних матеріалів у США Челсі Меннінг.

Поділитись: