Правозахисна організація Amnesty International оголосила акцію допомоги ув’язненому в Росії українцю Станіславу Клиху. Організація закликає своїх фолловерів і прихильників по всьому світу писати голові Слідчого комітету РФ Алєксандру Бастрикіну, прокурору Чечні Шарпудді Абдул-Кадирову, а також генеральному прокурору РФ Юрію Чайці листи із закликами забезпечити Станіславу Клиху надання адекватної медичної допомоги, а також вичерпної діагностики.

Таке повідомлення з'явилось на сайті Amnesty International. Також правозахисники звернулись до російської влади з проханням провести щодо Клиха незалежну медичну експертизу поза межами Чечні.

Станіслав має проблеми з психічним здоров'ям, ймовірно, через тортури, проте належної медичної допомоги йому не надають. Як повідомила Громадському мати заслуженого Тамара Іванівна, стан психічного здоров'я її сина лише погіршується.

«Маю надію, що судова російська система прислухається до заяви Amnesty International і здоровий глузд переможе», - сказала Тамара Іванівна.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції України направило у Російську Федерацію запит на видачу в рамках конвенції про передачу засуджених осіб громадянина України Станіслава Клиха ще у червні.

За даними правозахисної ініціативи Let My People Go Ukraine на території Росії незаконно утримуються приблизно 29 українців.

Поділитись: