У міжнародній правозахисній організації Amnesty International назвали вбивство адвоката Юрія Грабовського «огидним злочином», який необхідно негайно розслідувати, йдеться в доповіді організації.

«Вбивство адвоката у кримінальних справах є огидним злочином і українська влада повинна негайно вжити всіх необхідних заходів, щоб виправити це серйозне порушення прав людини і основ справедливості», — сказано в повідомленні.

У доповіді підкреслюється, що вбивство Грабовського має бути розслідувано оперативно і неупереджено, а винних необхідно притягнути до відповідальності в ході справедливого судового розгляду.

В Amnesty International також відзначають, що адвоката неодноразово залякували через його роботу.

Правозахисники також закликали українську владу негайно надати захист адвокату російського військового Євгена Єрофєєва Оксані Соколовської.

Нагадаємо, що напередодні колишнього адвоката російського спецпризначенця Алєксандрова Юрія Гравбовського знайшли вбитим. Військова прокуратура повідомила, що один з підозрюваних вказав місце знаходження тіла адвоката.

9 березня Голосіївський суд переніс розгляд справи Єрофеєва і Александрова через те, що на засідання не з’явився один з адвокатів. Пізніше, управління поліції України в Одеській області оголосило про розшук зниклого Грабовського.

СБУ заявила про затримання причетного до зникнення Юрія Грабовського. За словами головного військового прокурора Анатолія Матіоса, основною версією зникнення адвоката вважається інсценування викрадення.

Грабовський отримував листи з погрозами, які містили порошкоподібні речовини. Про це повідомила адвокат російського спецпризначенця Євгєнія Єрофєєва Оксана Соколовська. При цьому Соколовська в ефірі Громадського заявила, що їй загрожує небезпека з боку людей, які вбили Грабовського.

/фото Громадське/

Поділитись: