Amnesty International закликає докласти всіх зусиль, щоб не допустити випадків жорстокого поводження та тортур з боку бойовиків щодо українських військових, які опинилися в оточенні в Дебальцевому.

«Вже були прецеденти, коли збройні угруповання сепаратистів катували захоплених прокиївського військовослужбовців і піддавали їх іншим видам жорстокого поводження. Останні з таких повідомлень надійшли зовсім недавно, 9 лютого, з-під Дебальцевого. Подібні дії можуть розцінюватися як військові злочини», - заявив заступник директора регіональної програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

За повідомленням, Amnesty International вивчила недавні відеодокументи, на яких видно жорстокі витівки бойовиків щодо затриманих українських військових, у тому числі запис того, як проросійські бійці сильно б'ють ногами поранених військовослужбовців в селі Логвинове недалеко від Дебальцевого.

Також в організації підкреслили, що з боку українських сил так само є випадки жлрстокого поводження із захопленими в полон бойовиками.

Поділитись: