УКРАЇНА

Amnesty International: Засудження Коцаби є небезпечним прецедентом

УКРАЇНА/Amnesty International: Засудження Коцаби є небезпечним прецедентом
Зберегти
Вигляд

Засудження українського журналіста і блогера Руслана Коцаби є небезпечним прецедентом для України у питанні порушення свободи слова. Про це в ефірі Громадського розповіла спеціаліст з комунікацій Amnesty International Марія Гур’єва.

«Ідеться не лише про справу Коцаби як таку. Ідеться про досить небезпечний прецедент, коли влада карає людину за висловлення поглядів. Подібних ситуацій може стати більше, і тоді це стане великою проблемою, пов’язаною з цензурою і контролем суспільства», – сказала Гур’єва.

Вона наголосила, що Amnesty International вимагає негайного звільнення Коцаби і зняття з нього усіх звинувачень. «Тому що він реалізовував своє фундаментальне право на свободу слова і свободу вираження», – пояснила Гур’єва.

Нагадаємо, сьогодні Івано-Франківський міський суд засудив журналіста і блогера Руслана Коцабу до 3 років і 6 місяців в'язниці. Його визнали винним у перешкоджанні діяльності ЗСУ.

Коцабу затримали після того, як він опублікував відеоролик, в якому охарактеризував конфлікт на Донбасі як «братовбивчу громадянську війну» і висловив свою негативну позицію з приводу мобілізації. Йому інкримінували державну зраду та перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України.

Пов`язані новини