Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №2359-1, яким звільняється від сплати податку на додану вартість операція з передачі газотранспортної системи України до нового Оператора ГТС.

За відповідний законопроєкт проголосувало 328 депутатів.

Ухвалення даного законопроєкту було необхідною умовою для проведення процедури анбандлінгу Нафтогазу — процесу створення незалежного Оператора ГТС.

15 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про анбандлінг Нафтогазу. 22 листопада Оператора ГТС попередньо сертифікувала НКРЕКП.

31 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про проведення анбандлінгу Нафтогазу. За це рішення проголосував 341 депутат. Анбандлінг Нафтогазу — це необхідна умова для того, аби Україна могла укласти новий контракт про транзит газу з Росією за європейськими правилами.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.

Поділитись: