Андерсон, Верховен і Лозниця. Найочікуваніші прем’єри Каннського кінофестивалю

Кадр із фільма Поля Верховена «Бенедетта»
Кадр із фільма Поля Верховена «Бенедетта»

З 6 по 17 липня триватиме один із найпрестижніших кінофестивалів світу — Каннський. Величезну надію та оптимізм багатьом надає той факт, що фестиваль проходить офлайн — звісно, із дотриманням чималої кількості карантинних заходів. Торік через пандемію коронавірусу фестиваль скасували.

Цьогоріч на фестивалі буде дві стрічки, пов’язані з Україною. У програмі «Тиждень критики» покажуть фільм режисера та сценариста Елі Ґраппа «Ольга», знятий у копродукції України, Франції та Швейцарії. Також у рамках спецпоказів покажуть документальний фільм «Бабин яр. Контекст» режисера Сергія Лозниці.

КІнооглядач Роман Губа обрав серед програми фестивалю п’ять прем’єр, які майже стовідсотково невдовзі доберуться і до України. Але варто зазначити, що хоч Канни й є місцем, де відбуваються гучні прем’єри від вже поважних режисерів, проте завжди є шанс на появу темних конячок — неочікуваних лауреатів фестивалів.

«Французький вісник», режисер Вес Андерсон

Той випадок, коли прізвище режисера важливіше за опис фільму. Вес Андерсон — вічна дитина американського незалежного кіно, любитель симетрії та хорошої музики. Його новий фільм розкаже про життя американської редакції французької газети. Як завжди, режисер зібрав своїх улюблених акторів – Едрієна Броуді, Тільду Свінтон, Біла Мюррея та інших. Дія фільму відбуватиметься у Франції середини двадцятого століття, хоча правильніше буде сказати, що це вигадана Франція, яка існує лише у свідомості Андерсона — і ми із нетерпінням чекаємо нової зустрічі з його фантазіями.

«Бенедетта», режисер Пол Верховен

Черговий фільм майстра, який вміє дивувати попри свій величезний досвід. Його стрічка «Бенедетта» — це екранізація історичного роману Джудіт Браун «Нескромні вчинки: життя черниці-лесбійки в Італії епохи Відродження». Так, назва оригінального твору тут важлива — фільм розкаже про стосунки католицьких монахинь у 17-му столітті. Головну героїню Бенедетту через її сексуальну орієнтацію звинувачують в одержимості дияволом. Потенційно фільм є досить скандальним, але це лише йому на користь.

Сподіваємось, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вже орендувала кінотеатр для перегляду.

Кадр із фільму «Найгірша людина у світі»

«Найгірша людина у світі», режисер Йоакім Трієр

Важко втриматись, щоб не сказати «Трієр, та не той». І якщо «той» Трієр ладен загнати в депресію найпозитивнішого глядача, то нова стрічка його дальнього родича обіцяє куди легше та позитивніше видовище.

Головна героїня фільму — 30-річна жінка, яка переживає кризу після розпаду стосунків. Тому вона вирішує з головою поринути в нове захоплення. Знайомиться з молодим чоловіком на вечірці. Критика пише, що цей фільм попри свою легкість не втрачає духу скандинавського авторського кіно.

«Петрови в грипі», режисер Кирило Серебренников

Коли ми говоримо про російські фільми — завжди питання, чи дійде стрічка до українського прокату. Але враховуючи політичну позицію режисера та прокат в Україні його попередньої роботи «Літо» — на це майже можна розраховувати. Також неочікувано, але цей фільм навіть містить певний український слід. Одну з ролей у ньому зіграв український співак Іван Дорн.

Це екранізація роману Олексія Сальникова “Петрови в грипі та навколо нього” про звичайну родину, життя якої змінює хвороба – крім типових симптомів героям відкривається фантастичний світ галюцинацій, які сплітаються у нерозривний вузол. У головній жіночій ролі – Чулпан Хаматова.

«Все пройшло добре», режисер Франсуа Озон

Цю стрічку вже показали на фестивалі і деякі критики встигли оцінити її як найкращий фільм режисера. Іронічно, що якраз зазвичай Озону в Каннах не щастило – стрічки брали до програми, але журі не давало йому нагород. До речі, це двадцятий фільм режисера, який демонструє неабияку працьовитість. Торік його фільм «Літо 85» теж мав бути показаний на фестивалі, але ковід перекреслив ці плани.

Нехай вас не вводить в оману назва цього фільму — він про евтаназію. Це історія родини, двох сестра та їхнього батька, якого розбиває інсульт. Перше що він скаже після удару — попросить позбавити його страждань. Звучить не надто позитивно, але чекаємо фільм в Україні, щоб оцінити самим.

Автор: Роман Губа