Світ

Анджеліна Джолі допомагатиме НАТО боротися із сексуальним насильством у зонах конфліктів

1 лютого, 2018 10:07
Світ/Анджеліна Джолі допомагатиме НАТО боротися із сексуальним насильством у зонах конфліктів
Зберегти
Вигляд
Американська акторка, посол доброї волі ООН Анджеліна Джолі співпрацюватиме з НАТО задля боротьби із сексуальним насильством у зонах збройних конфліктів.

Американська акторка, посол доброї волі ООН Анджеліна Джолі співпрацюватиме з НАТО задля боротьби із сексуальним насильством у зонах збройних конфліктів.

Про це вона заявила під час візиту до штаб-квартири НАТО у Брюсселі, передає DW.

«Ми сфокусуємося на додаткових навчаннях, повідомленні про злочини, моніторингу та зростанню обізнаності задля припинення безкарності», — сказала Джолі.

Вона наголосила, що зґвалтування у зонах збройних конфліктів відіграють значну роль у формуванні потоків біженців.

«Використання зґвалтувань як засобу війни завжди розцінювалося як невід'ємна ознака конфлікту, менший злочин, і як проблема занадто складна або занадто незручна для вирішення. Це історична несправедливість і вкрай важлива проблема міжнародного миру та безпеки», — сказала акторка.

Водночас генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс посилить нині наявний інструктаж щодо боротьби із сексуальними злочинами як всередині своїх сил, так і для військових партнерів альянсу.

За його словами, «НАТО уже робить багато для подолання цієї проблеми, але могло би робити більше».

Раніше Анджеліна Джолі та Єнс Столтенберг написали відкритого листа, в якому закликали захищати права жінок, зокрема, під час військових конфліктів. У цьому листі вони також згадали Україну.

 

Пов`язані новини