Колишній так званий мер анексованого Росією Севастополя Олексій Чалий заявив, що переворот на півострові готувався ще в 2004-му році.

Колишній так званий мер анексованого Росією Севастополя Олексій Чалий заявив, що переворот на півострові готувався ще у 2004-му році.

Про це він розказав у інтерв'ю федеральному агентству ТАСС.

«У 2004-2005 роках ми перший раз готувалися до перевороту в зв'язку із «помаранчевою революцією». Але юридично міцна база для наших дій могла з'явитися тільки в разі, якщо б виник період беззаконня, коли не можна залишатися у рамках закону... В 2004-2005 року цього не сталося. Тоді, як ви пам'ятаєте, в Києві відбулася практично легітимна передача влади», — згадує Чалий.

Вдруге, за словами Чалого, він хотів вчинити державний переворот в 2008 році, під час російської агресії проти Грузії.

«Ющенко був президентом України. Чорноморський флот Росії брав участь в операції, і коли вони поверталися у Севастополь, на свою головну базу, Ющенко дав команду їх не пускати. Тоді ми теж готувалися до захоплення влади в місті. Але не вийшло», — заявив Чалий.

За його словами, «зручним випадком для перевороту» став момент, коли на Майдан відправили севастопольський «Беркут».  

Чалий розказав, що до бунту проросійських сил у Криму і захоплення військовими РФ органів влади, сепаратисти готувалися два місяці, щоб у потрібний момент бути мобілізованими.

Нагадаємо, 23 лютого 2014 року в Севастополі пройшов мітинг «Народной воли против фашизма на Украине», в якому брали участь близько 20 тисяч чоловік. На мітингу були тільки російські трикольори, мітингувальники тримали лозунги «Путін — наш президент», «Россия, мы брошены, возьми нас обратно!».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: