ENRU

Анексія Криму готувалася ще в 2004 році — екс-«очільник» Севастополя

14c359a699f58abd2
Олексій Чалий та Сергій Аксьонов на мітингу «Мы вместе!» на підтримку анексії Криму, архів kremlin.ru

Колишній так званий мер анексованого Росією Севастополя Олексій Чалий заявив, що переворот на півострові готувався ще у 2004-му році.

Про це він розказав у інтерв'ю федеральному агентству ТАСС.

«У 2004-2005 роках ми перший раз готувалися до перевороту в зв'язку із «помаранчевою революцією». Але юридично міцна база для наших дій могла з'явитися тільки в разі, якщо б виник період беззаконня, коли не можна залишатися у рамках закону... В 2004-2005 року цього не сталося. Тоді, як ви пам'ятаєте, в Києві відбулася практично легітимна передача влади», — згадує Чалий.

Вдруге, за словами Чалого, він хотів вчинити державний переворот в 2008 році, під час російської агресії проти Грузії.

«Ющенко був президентом України. Чорноморський флот Росії брав участь в операції, і коли вони поверталися у Севастополь, на свою головну базу, Ющенко дав команду їх не пускати. Тоді ми теж готувалися до захоплення влади в місті. Але не вийшло», — заявив Чалий.

За його словами, «зручним випадком для перевороту» став момент, коли на Майдан відправили севастопольський «Беркут».  

Чалий розказав, що до бунту проросійських сил у Криму і захоплення військовими РФ органів влади, сепаратисти готувалися два місяці, щоб у потрібний момент бути мобілізованими.

Нагадаємо, 23 лютого 2014 року в Севастополі пройшов мітинг «Народной воли против фашизма на Украине», в якому брали участь близько 20 тисяч чоловік. На мітингу були тільки російські трикольори, мітингувальники тримали лозунги «Путін — наш президент», «Россия, мы брошены, возьми нас обратно!».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram