СБУ з'ясувала, звідки приходять масові повідомлення про мінування
Служба безпеки України вважає, що за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть Росія. Більшість неправдивих повідомлень про замінування приходять із сусідніх пострадянських країн або окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Про це йдеться на сайті СБУ.
Відомство вважає, що такими повідомленнями Росія хоче створити умови додаткового тиску на Україну, а також посіяти тривогу та паніку в суспільстві.
СБУ пояснює, що люди, які надсилають ці неправдиві повідомлення, намагаються робити це з використанням спеціального програмного забезпечення. Воно, на їхню думку, забезпечує анонімність. Проте українська спецслужба наголошує, що більшість повідомлень надіслали з території сусідніх пострадянських країн або тимчасово окупованих територій Донбасу.
Очільник Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський уточнив, що такі неправдиві повідомлення надходять і з Росії. За попередньою інформацією СБУ, до поширення фейків залучають і громадян України, які діють із хуліганських мотивів чи заради розваги.
Спецслужба пояснює, що відстежувати зловмисників вдається зокрема разом з іноземними партнерами завдяки проєктам міжнародної допомоги. СБУ наголосила, що «анонімні терористи» не зможуть уникнути відповідальності. Стаття 259 Кримінального кодексу передбачає покарання за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху.
За це загрожує від 2 до 6 років в'язниці. А якщо об'єктами неправдивого мінування стали важливі об’єкти інфраструктури, заклади охорони здоров’я або заклади освіти, то загрожує від 4 до 8 років в'язниці. Водночас якщо інформатор виявиться причетним до справжньої загрози вибуху, йому загрожуватиме до 12 років тюрми.
Хвиля «мінувань»
Протягом останнього тижня у низці регіонів України надходили повідомлення про нібито замінування станцій метро, аеропортів, будівель держорганів та навчальних закладів.
Якщо впродовж 2021 року правоохоронцям надійшло 1100 неправдивих анонімних повідомлень, то з початку 2022 року станом на 21 січня їх уже було понад 300. Жодне з них після перевірок не підтвердилось. У Миколаєві та Черкасах через регулярні «мінування» школи навіть вирішили перевести на дистанційне навчання.
- Поділитися: